O nás

 "U nás sa budete cítiť ako doma."

Krásna vízia, teraz už aj žijúci sen. 

Volám sa Viera Vicky Gildein. Bola  som špeciálna pedagogička, terapeutka, filmová producentka a  tiež hĺbková potápačka. Práve tento krásny , ale aj nebezpečný koníček mi dovolil  objaviť   tichú krásu sveta pod morom, ale sa postaral  aj o ticho a pokoj v  mojom  rušnom živote. Umožnil mi, že už viac ako 7 rokov   spoznávam  nových ľudí a získavam priateľov  z pohodlia vlastného domova.  

Vďaka potápaniu som precestovala skoro celý svet, navštívila rôzne krajiny a spoznala množstvo príbehov obyčajných ľudí rôznych kultúr a  zvykov,  ale hlavne ľudí  s otvorenými srdcami a obrovskou pohostinnosťou. 

Práve vďaka ich láskavosti, úprimnosti a srdečnosti som sa všade cítila ako doma. Po veľa rokoch sa moje skúsenosti a opakované zážitky pretavili v poznanie, že domov nie je miesto. Domov nie je dom z tehál, slamy, betónu,  či dreva. Kdekoľvek cestujeme, nosíme si ho stále  so sebou. Je to pocit  v srdci. Pocit  úplnej slobody, pocit šťastia, radosti a spokojnosti. 

Som  nesmierne vďačná za všetky príležitosti, za všetky prejavy láskavosti ľudí, s ktorými som sa stretla, a ktoré ma inšpirovali.

Som  vďačná aj za ten úraz pri potápaní, lebo mi priniesol príležitosť  objaviť nové možnosti a schopnosti, šancu zdieľať svoj domov s okoloidúcimi cestujúcimi.  

Prajem si, aby nás navštívili cestovatelia, ktorí nie sú len turisti. Cestovatelia, ktorí  majú odvahu skúšať nové veci, spoznávať nových ľudí  a pozerať sa za hranice, ktoré sú priamo pred nimi. To je kľúčom k pochopeniu tohto úžasného sveta, v ktorom žijeme.

 Milujem stále niečo nové tvoriť, spoluvytvárať,  inšpirovať. Milujem nové stretnutia  a zdieľanie svojich  názorov a ich spätnú väzbu. 

Predpokladám,  že nás navštívia podobne zmýšľajúci ľudia, ktorí majú tiež radi zdieľanie príbehov pri čaši dobrého vína, či šálke lahodnej kávy. Ľudia, ktorí milujú zvieratá a prírodný životný štýl. Ocenia to aj moji domáci miláčikovia westíci Miuška a Rafael.

Rovnako  si budem ceniť aj konverzáciu bez slov,  len v tichu  umožňujúcom  vychutnávanie si vlastnej prítomnosti, slobody.  

Zo všetkého najviac si však prajem, aby ste prišli ako hostia a odišli ako noví priatelia.

Tak vítajte!